2 Nisan 2013 Salı

Efsanevi Kahramanlar Çıkartma Kitabı

Biraz gerçek, biraz hayal... İnsan özellikleri taşıyan ama insanüstü, korkulan aynı zamanda da merak edilen hatta bazen öykünülen kahramanlar... Şimdi bu efsanevi kahramanların hepsi bir arada üstelik birbirinden güzel çıkartmaları ile beraber.

İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan Efsanevî  Kahramanlar çıkartma kitabı  deniz ve yeraltı dünyasının yaratıkları; büyücüler ve cadılar, çağdaş efsaneler gibi bölümlerden oluşuyor. Herkül’den Harry Potter’a kadar birçok kişinin yer aldığı çıkartma kitabında bu kişilere ait tadımlık bilgiler de yer alıyor. Antik Yunan, Roma söylencelerinden çağdaş efsanelere, cinlere, perilere kadar her şey... Resimlerle süslü bu kitabın bazı resimleriyse renksiz. Bu da renksiz alanlara çıkartmalar yapıştırılacak anlamını taşıyor.

Çıkartmaları ayrı ayrı toplamaya, arkadaşlarla pazarlığa girmeye gerek yok çünkü çıkartmalar kitabın ortasında yer alıyor. Tek yapılması gereken çıkartmaların yerini bulup yapıştırmak. Bunu ister bölümleri okuyup yapabilirsiniz ister -biraz sabırsızsanız- tüm çıkartmaları yapıştırıp kitabı okumaya öyle başlarsınız. Tercih sizin.

Natasha Reed’in yazdığı kitapta Angela Kincaid’in resimleri yer alıyor. Kitabı Türkçeye Filiz Emre çevirmiş.

Efsanevî  Kahramanlar, uyku öncesi değil oyun vakti kitabı. İyi oyunlar...

Ebru Akkaş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder