11 Ağustos 2014 Pazartesi

Nar ve Elma Kurdu

"Eskiden Nar’ın en sevdiği şey babasıyla parka gidip ağaçların fotoğraflarını çekmekti. Şimdiyse tıpkı birlikteyken çektikleri fotoğraflar gibi siyah beyaz yaşıyor. Yaşıtlarının aksine cicili bicili giysilerden, renkli bisikletlerden uzak duran Nar, babası sayesinde tanıştığı ağaçlarla arkadaşlık etmeyi seviyor."

Üçüncü sınıfa giden Nar'ın en sevdiği gün cumartesi. Nar, çoğu kız çocuğunun hoşuna giden renklerden pek hoşlanmıyor. Nar bir siyah, beyaz tutkunu. Fotoğraflarında da siyah beyazı tercih ediyor Nar.

Babasının uzaklarda olduğu bir zaman annesinin de işi çıkınca Nar sevdiği cumartesi gününü tek başına geçirmek zorunda kalır. Havuza gidip yüzememek onu o kadar da üzmez. Kendine hemen yeni bir plan yapar.  İsim verdiği ağaçları ziyaret edip onlara sarılırken sıra dışı arkadaşı elma kurdu ile karşılaşır. Annesinden ayrı düşen elma kurdunun tesadüf bu ya en sevdiği meyve nardır.

Nar, ailesini bulması için elma kurduna yardım eder. Bu süreçte birbirleriyle daha samimi olurlar. Nar kendi gibi sıra dışı bir arkadaş edindiği için mutludur.

Nazlı Deniz Güler'in yazdığı, Seda Mit'in siyah beyaz resimlediği Nar ve Elma Kurdu, İletişim Yayınları'nca yayımlandı. 

Ebru Akkaş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder